מחסום סניטרי

מחסום סנטירי, או מתקן מעבר סניטרי ועמדות סניטריות הינם מערכת שליטה סניטרית אוטומטית ועצמאית.

 

מתקן סניטרי למעשה מהווה חציצה אקטיבית העוזרת בשליטה ובניווט העובדים ע"י הפרדה בין האזור המלוכלך לאזור הסטרילי (למשל אזור היצור במפעל מזון).

עיקרי השימוש במחסום סניטרי:

  • עמדת חיטוי אוטמטית.
  • עמדת שטיפה אוטומטית.
  • עמדת קרוסלה נמוכה.

המתקן שולט על כיוון הכניסה והיציאה של העובדים, עובד אינו יכול להיכנס לתחום המפעל מבלי שעבר חיטוי בעמדה הסניטרית

המתקן מוודא את ניקיון וחיטוא הידיים והנעלים של העובדים, לקראת כניסתם לאזור הסטרילי.

העמדה הסניטרית הינה הדרך היעילה והחדשנית ביותר לשמור על מקום עבודה סטרילי.

ובנוסף רום טכנולוגיות מתגאה להיות אחת מהחברות היחידות בארץ המייצרות מוצרים כחול לבן, משמע שהמתקן הסניטרי מיוצר על כל חלקיו במדינת ישראל ע"י צוות ישראלי.

במקומות רבים, בפרט במפעלי מזון ובמעבדות, יש חשיבות רבה ליצירת הפרדה ברורה בין אזורים מלוכלכים או "שגרתיים" לבין אזורים סטריליים. ההפרדה הזו הכרחית כדי להבטיח מרחב נקי שבו גם העובדים עברו חיטוי יסודי בעמדה ייעודית. כדי להבטיח הפרדה מהסוג הזה ניתן לתכנן ולהציב מחסום סניטרי, זה שלמעשה ינווט את העובדים בצורה יעילה יותר, ויאפשר להם לעבור חיטוי רגע כדי להבטיח מעבר נקי בין המרחבים השונים במפעל הייצור. עם ניסיון של למעלה מעשור, הצוות המקצועי של חברת רום טכנולוגיות יעזור גם לכם לתכנן את הפתרון המתקדם והנוח ביותר.

מחסום סניטרי – מגוון אפשרויות

התקנת מחסום סניטרי מאפשרת לנו לשלב מערכת שליטה ובקרה שתאפשר לעובדים לנווט בין חלקים שונים במתחם, וישנן מספר אפשרויות מרכזיות:

  • עמדת שטיפה אוטומטית.
  • עמדה חיטוי אוטומטית.
  • עמדת שטיפה עם קרוסלה נמוכה.
  • עמדות המאפשרות ניקוי סוליות הנעליים, חיטוי הידיים ורחיצה יסודית.

כבר בשלב התכנון ניתן להגדיר את תהליכי השטיפה והחיטוי הדרושים, וכן למנוע כניסה מעובדים שלא עברו דרך העמדה הסניטרית. בנוסף ניתן לקבוע את האופן שבו תבוצע השטיפה ואת מטרותיה (ניקיון הידיים ו/או הנעליים למשל). כך תוכלו ליצור מרחב נקי וסטרילי על פי כל התקנות המחמירות ביותר, ולהבטיח עבודה נכונה ותהליכי ייצור ללא פשרות. זוהי אחת הדרישות הבסיסיות של כל מפעל שבו יש חשיבות רבה לניקיון ולתהליכי ייצור סטריליים.

מחסום סניטרי – שיפור הניקיון והסטריליות

התקנת מחסום סניטרי היא כלי מצוין שמסייע רבות לשיפור הניקיון והסטריליות במפעלי ייצור מזון, במעבדות או במוסדות רפואיים שונים. המתקן הייחודי מסייע לנו לשלוט בצורה טובה יותר על הכניסה והיציאה של העובדים, ורק מי שעבר חיטוי יוכל להמשיך בדרכו ולהיכנס לחלל המוגדר כחלל נקי. חברת רום טכנולוגיות מסייעת לארגונים ולמפעלים ביצירת מרחבים סטריליים מהסוג הזה, עם תכנון מדויק של מערכות מתקדמות המותאמות לצורכי העסק וליעדים המרכזיים שלו. עם מוצר המפותח בישראל, עם חלקים כחול-לבן בלבד, זוהי ההזדמנות שלכם לשדרג את תהליך הייצור, להגביר את רמת הניקיון ולהבטיח כי כל עובד ייכנס אל המרחב רק לאחר שעבר חיטוי ושטיפה בהתאם לנוהלי האיכות והבטיחות שלכם.

מחסומים סניטרים – גלריית תמונות

FacebookTwitterPinterest
thumbnail

אולי גם יעניין אותך

post-image
דבר חשוב ביותר עבור מגוון רחב של מבנים

סבסבות כניסה מהוות דבר חשוב ביותר עבור מגוון רחב של מבנים. כיום ניתן למצוא סוגים...

המשך קריאה >>
post-image
מעבר מהיר להולכי רגל ללא עיכוב

מעברים מהירים מציעים מעבר מהיר להולכי רגל ללא עיכוב. ניתן למצוא אותם במקומות ציבוריים שבהם...

המשך קריאה >>
post-image
כיצד תקפידו על היגיינה במקום העבודה?

אם אתם שואלים את עצמכם כיצד תקפידו על היגיינה במקום העבודה שלכם, במשרד שלכם, במפעל...

המשך קריאה >>
post-image
מקצועיות מתחילה בשמירה על הפרטיות

במתחם העבודה שלכם יש מגוון רחב של אמצעי אבטחה ובטיחות שפועלים בדרכים שונות ולטובת מטרות...

המשך קריאה >>
post-image
מערכת מושלמת מתחילה בצוות מקצועי

כל מערכות הארגון שלכם פועלות באופן ממוחשב כמעט באופן קבוע. אתם לא דואגים יותר מידי...

המשך קריאה >>

מחסומים סניטריים

מחסום סניטרי הוא מחסום המאפשר חציצה במעבר בין מקום מלוכלך למקום נקי וסטרילי. המחסום מאפשר שליטה מוחלטת על המעבר של עובדים, פועלים או לקוחות. את המחסום ניתן לעבור רק לאחר חיטוי של כפות הידיים, הנעליים ועוד.

המחסום למעשה שומר על ניקיון מוחלט בחלק הסטרילי של המפעל ולא מאפשר מעבר של כל עובד או פועל אשר לא עבר תהליך חיטוי. בקובי רום טכנולוגיות בע"מ תמצאו מתקנים סניטריים המיוצרים אך ורק בישראל.

המשמעות של מחסום סניטרי

ישנם מקומות תעסוקה רבים כגון מפעלי מזון שונים אשר שמירה על סטריליות היא הבסיס להצלחתו של המוצר. בעקבות כך, קיימת דרישה חד משמעית מהעובדים לעבור תהליך חיטוי לפני כל כניסה או יציאה מהמפעל.

על מנת להצליח להקפיד על כך ולא לפספס שום עובד מפעלים רבים בוחרים בשימוש מחסום סניטרי.

 מתקנים סניטריים

תפקידו של המחסום הינו לעבור עובד עובד, לאפשר לו לעבור תהליך חיטוי הכולל חיטוי של כל חלקי הגוף הנדרשים בעזרת חומר מחטא ורק לאחר מכן כניסה אל החלק הסטרילי של המפעל. המחסום עשוי מעין קרוסלה נמוכה אשר מונעת את הכניסה. לאחר תהליך החיטוי נפתחת האפשרות לסובב את הקרוסלה וכך להיכנס פנימה. ישנן הוכחות רבות המעידות על כך כי המחסום הסניטרי עובד בצורה הטובה ביותר וזוהי הסיבה שמפעלים ובעלי עסק רבים בוחרים לרכוש אותו על מנת להצליח לבצע את המעקב הטוב ביותר אחר העובדים במקום.

השימוש במחסום סניטרי 

במידה ואתם בעלי עסק העובדים בתחום המזון אין ספק כי אתם זקוקים למחסום סניטרי. אמנם אנו רוצים לעקוב ולוודא כי כל העובדים שלנו אכן פועלים על פי הנחיות ההיגיינה הראויות אך המעקב אינו פשוט. זוהי בדיוק הסיבה לרכוש מחסום סניטרי אשר יעשה את הפעולה בשבילכם. המחסום גם ידאג למנוע כניסה של עובדים שאינם עברו תהליך חיטוי וגם יאפשר להם לעבור את התהליך בו במקום החל מחיטוי הידיים ועד חיטוי סוליות הנעליים. בקובי רום טכנולוגיות בע"מ אנו מפתחים מגוון מחסומים סניטריים כאשר היתרון שלנו על פני חברות אחרות הוא שמדובר בפיתוח ויצור ישראלי בלבד בניגוד לחברות אחרות אשר מייבאות את המוצר מחו"ל.

Phone
דילוג לתוכן